Datum

Van boek tot baanbrekend: ontdek de impact van het bibliotheeknetwerk

Onder dit motto vond op 19 februari een werkbezoek plaats met Saskia Boelema, Bas Maes (gedeputeerden van de Provincie Noord-Brabant) en Willem-Jan van der Zanden (wethouder Gemeente Oosterhout) bij Bibliotheek Theek 5 in Oosterhout.  

Hoe zorgen we ervoor dat iedereen mee kan blijven doen in een samenleving die steeds digitaler wordt? En hoe doorbreken we de vicieuze cirkel van laaggeletterdheid? 

Deze vragen stonden centraal tijdens het werkbezoek. Het zijn slechts enkele facetten van de grote maatschappelijke opgaven waar bibliotheken samen met gemeenten, Cubiss en de provincie Noord-Brabant aan werken.  

Tijdens het bezoek lieten de bibliotheek en Cubiss met verschillende partners zien hoe ze de krachten bundelen en elkaar versterken. Er passeerden praktijkvoorbeelden van de gezinsaanpak geletterdheid en de wijze waarop partijen samenwerken om Brabanders blijvend digitaal vaardig te houden. Door een geoliede netwerksamenwerking krijgen steeds meer Brabanders toegang tot kennis, vaardigheden en kansen om volwaardig mee te doen in de maatschappij. 

Gedeputeerde Bas Maes gaf aan dat de inzichten uit het werkbezoek helpend zijn in aanloop naar de nieuwe Wet stelsel openbare bibliotheken (Wsob), waarbij de provincie een toezichthoudende rol op de gemeenten krijgt. “Laten we dit vooral als een kans zien om de samenwerking tussen bibliotheken, provinciale ondersteuningsinstellingen (POI's), gemeenten en provincies verder te versterken!” 

Cubiss dankt alle betrokkenen bij het werkbezoek voor hun inbreng en enthousiasme: Saskia Boelema, Bas Maes, Neeltje van Balkom, Hub Dohmen (Provincie Noord-Brabant), Gisela Goos, Lonneke van Eeten en Diana Goossens (Theek5), Annemarie Wigard (KBS de Toekomst), Jantine van den Boom (Bibliotheek De Lage Beemden en Brabantse Netwerkbibliotheek BNB), ouders en vrijwilligers van het Digi-Taalhuis op School, Willem-Jan van der Zanden, Myrthe de Wijs, Ruud Taks (Gemeente Oosterhout), Anneke Oonincx, Imke Arts en Katia van Bommel (Cubiss). 

Naar overzicht Actueel en Blogs >>