Loesje-posters in de bieb
Wie kent ze niet: De posters met pakkende teksten van Loesje. Deze posters leggen met een paar woorden de vinger op de zere plek. Cubiss Limburg heeft in 2024 en 2025 vanuit het project Leven lang ontwikkelen een selectie van deze posters beschikbaar gesteld voor Limburgse bibliotheken. Diverse bibliotheken koppelden hun programmering aan de aanwezigheid van de posters in de bibliotheek en brachten zo het gesprek op gang.
Dit project loopt in 2025 af en er kan niet meer worden ingeschreven.
In het kader van vrijheid, democratie en burgerschap was er keuze uit de volgende 7 thema's:
- Vluchten en vechten
- Waarheid en misleiding
- Verzet en verbond
- Inclusie en uitsluiting
- Natuur
- Gelijkheid
- Mentale (werk)druk
Terugblik 2025
In 2025 bezochten de posters 5 verschillende bibliotheeklocaties en een cultuurfestival waar de bibliotheek Bibliocenter aanwezig was. Mijn Streek Bibliotheek zette 7 verschillende thema's in gedurende het gehele jaar, om zo constant aandacht te vragen voor diverse onderwerpen.
Terugblik 2024
In 2024 bezochten de posters maar liefst 15 verschillende bibliotheeklocaties. De posters zetten aan het denken en het is een leuke manier om aandacht te vragen voor belangrijke thema's (Bibliotheek Nuth). In de Bibliotheek Kerkrade e.o. werd er in de programmering een duidelijke link tussen oud en nieuw gemaakt; de 'nieuwe' posters in combinatie met een expositie van een piloot uit de Tweede Wereldoorlog en de film van Rosalie Sprooten, vormden een brug tussen vroeger en nu.
Bibliotheek Landgraaf organiseerde een lezing in het kader van 80 jaar bevrijding en de posters werden dan ook tentoongesteld tijdens een viering van de gemeente. Ook bibliotheek de Domijnen combineerde de posters met een lezing en de vertoning van de film Bericht aan Hare Majesteit.