“Een gedeelde visie ontwikkel je samen met anderen”
Wat was de klantvraag?
Een bibliotheek had het voornemen een inspirerend beleidsplan voor de komende vier jaar te ontwikkelen. De ambitie was om aansluiting te zoeken bij de beleidsprioriteiten van de betreffende gemeente. Ook wilde men de medewerkers bij dit proces betrekken om hun kennis en ervaring te benutten en een breed draagvlak te creëren. De bibliotheek vroeg Cubiss hierbij om ondersteuning.
Wat was de aanpak/werkwijze?
De adviseurs Beleidsontwikkeling leverden denkkracht en fungeerden als sparringpartner voor het managementteam van de betreffende bibliotheek. Het management werd uitgedaagd en geprikkeld om te komen tot een inspirerend perspectief (missie en visie), om van daaruit het beleid te formuleren. Ter inspiratie gaven de adviseurs presentaties over maatschappelijke trends en voorbeelden van bibliotheken in den lande die diensten hebben ontwikkeld die inspelen op gemeentelijke speerpunten zoals WMO, leefbaarheid, kleine kernenbeleid en laaggeletterdheid. Door middel van workshops en het gebruik van creatieve denktechnieken werden medewerkers daarnaast uitgenodigd om mee te denken. Niet vanuit het bestaande aanbod, maar vanuit de omgeving, de klant en de maatschappelijke ontwikkelingen.
Wat was het resultaat?
Het resultaat was een gedragen beleidsplan, met een stevige verbinding met de lokale omgeving, waarin de bibliotheek duidelijke en nieuwe keuzes maakte. Door de gehanteerde aanpak is een gedeelde visie ontstaan. De medewerkers zijn op enthousiasmerende wijze bij het proces betrokken en aangesproken op hun creativiteit. Zij richten hun blik van buiten naar binnen.
