Bibliotheek De Kempen informeert lokale politici

Pittige stellingen en poëtische intermezzo’s tijdens politiek café.

 

Op maandag 1 februari organiseerde Bibliotheek De Kempen in de Muzenval in Eersel een politiek café voor alle (toekomstige) politici in het werkgebied van de bibliotheek. Ondanks het slechte weer woonden zo’n vijftig aanwezigen de avond bij.

 

Na een kort woord van welkom door bibliotheekdirecteur Anneke Schellens, beet Frank Huijsmans de spits af. De hoogleraar Bibliotheekwetenschap aan de UvA gaf een korte inleiding, waarin hij onder andere inging op de geschiedenis van de bibliotheek en de veranderingen in het leengedrag die de laatste jaren duidelijk merkbaar zijn. Ook beschreef hij de vijf bouwstenen ofwel kernfuncties van het bibliotheekwerk en wat deze betekenen voor de lokale politiek.

 

Vijf stellingen over deze bouwstenen vormden vervolgens de rode draad van de avond, die op inspirerende en humoristische wijze werd geleid door dichter/cabaretier Frank van Pamelen. Het gezelschap discussieerde over de invloed van internet op het bibliotheekwerk, beargumenteerde de cruciale rol die de bibliotheek samen met het onderwijs heeft op het gebied van leesbevordering en ging met elkaar in debat over het belang van een laagdrempelige voorziening als een bibliotheek in de kleine kernen. 

 

Al met al was het politiek café een geslaagde opzet om met elkaar van gedachten te wisselen over welke rol de bibliotheek kan vervullen in de uitdagingen waar lokale politici zich voor zien staan.